Asi největší aukce mincí zaměřená na starověké a světové mince (mince mimo USA) probíhá každoročně na začátku ledna v New Yorku v rámci akce International Numismatic Convention. 

Ročník 2019 bude probíhat od pátku 4.1.2019 do pondělí 14.1.2019 v hotelu Grand Hyatt New York. Kromě aukcí jsou v plánu přednášky, prezentace a numismatická burza za účasti 115 velkých prodejců. Pro nás, co nemáme to štěstí jet se podívat osobně jsou ale nejdůležitější částí aukce, které díky technice můžeme sledovat i od nás z ČR. Největší americké aukční společnosti mají své vlastní aukce a to rozdělené do více částí a další je mají společné. Jaké aukce budou pořádány v roce 2019:

Heritage Auction rozdělilo svojí aukci do 5 částí (session) a ty se konají od neděle 6.1 do úterý 8.1. Kromě toho budou probíhat i čistě internetové aukce.

Aukce Classical Numismatic Group rozdělená do 4 částí bude probíhat v úterý 8. a ve středu 9.1. 

V úterý 8.1. také začne první částí společná aukce firem Ira & Larry Goldberg, M&M Numismatics, Sovereign Rarities a Dmitry Markov. Aukce pak pokračuje druhou a třetí částí ve středu 9.1. a ve čtvrtek 10.1.

Společnost Spink má aukci rozdělenu do dvou částí. První je v pátek 11.1. a druhá v  neděli 13.1.

Stack Bower’s Ponteiro má aukci rozdělenu na 3 částí a pořádá je v pátek 11.1 a v neděli 13.1. 

A na závěr v neděli 13.1 má svojí aukci Baldwin’s of St. James’s.   

My budeme v průběhu prosince prohlížet dražební katalogy a každé aukci věnujeme jeden článek. Pokud budete mít k aukcím nějaké dotazy, napište nám na info@geben.cz a my se je pokusíme zodpovědět.